Start Coronavirus Jedno na 20 dzieci w szkołach średnich w Anglii zarażone Covid

Jedno na 20 dzieci w szkołach średnich w Anglii zarażone Covid

377
0

Według najnowszych szacunków Urzędu Statystyk Narodowych jedno na 20 dzieci w szkołach średnich w Anglii jest zarażone koronawirusem.

Jest to najwyższy zgłoszony wskaźnik dla tej grupy wiekowej – lub jakiejkolwiek innej – od początku pandemii. Ryzyko dla dzieci z powodu wirusa jest bardzo niskie, a poważna choroba jest rzadka.

Pojedyncza dawka szczepionki jest obecnie oferowana wszystkim dzieciom w wieku od 12 do 17 lat w szkołach w całej Wielkiej Brytanii. Było to następstwem decyzji czterech naczelnych lekarzy w Wielkiej Brytanii, że szczepionka przeciw Covid dla tej grupy wiekowej pomogłaby utrzymać dzieci w szkole i przyniosłaby korzyści najbiedniejszym rodzinom.

Wcześniej tylko nastolatkom ze schorzeniami, które narażały ich na zwiększone ryzyko poważnej choroby Covid, oferowano dwie dawki, a także dzieciom mieszkającym w tym samym domu, co osoby bardzo podatne na wirusa.

Dane ONS obejmują tydzień do 25 września i szacują gwałtowny wzrost liczby infekcji u dzieci w wieku 11-15 lat w ciągu ostatnich kilku tygodni, przy czym prawie 5% ma teraz wynik pozytywny – wzrost z 2,8% tydzień wcześniej.

Zakażenia u młodszych dzieci wzrastały, ale znacznie mniej gwałtownie, z wynikiem pozytywnym 2,6%.

PoprzedniNext ostrzega przed wzrostem cen i brakiem pracowników
NastępnyDawny bank zostanie zburzony i zamieniony na mieszkania studenckie