Start Polecane Jedna z najszybszych kolejek na świecie stanie w Londynie

Jedna z najszybszych kolejek na świecie stanie w Londynie

770
0

Gigantyczna kolejka, uważana za jedną z najszybszych na świecie, już 7 lipca pojawi się w Londynie. Tzw. kolejka tyrolska umożliwia zjazd z prędkością 50 mil na godzinę.

Kolejka stanie na terenie Archibishop’s Park w okolicy Lambeth Palace, jest ona atrakcją należącą do Zip World London. Zjazd po 225-metrowej linie zajmie jedynie 30 sekund, w trakcie których miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli podziwiać Tamizę, Big Bena oraz London Eye. Niezwykła przejażdżka będzie odbywać się 35 merów nad ziemią, a wszystko dzięki wieży, która stanie w londyńskim parku – informuje Evening Standard.

– Kolejka tyrolska to kompromis pomiędzy rollercoasterem a skokiem na bungee. Wrażenia z niej będą z pewnością ekscytujące, a nie przerażające – mówi Barry Shaverin, założyciel Zip World London.

Przed „podróżą” każdy użytkownik odbędzie specjalne szkolenie. W wyposażeniu kolejki są dwie liny, również dla osób z większą wagą. Zgodnie z przewidywanymi w ciągu godziny z atrakcji ma skorzystać nawet 60 osób. Otwarcie kolejki nastąpi 7 lipca i będzie ona dostępna przez kolejnych 12 tygodni. Koszt biletów to £22,50 dla dorosłych, £18,50 dla studentów oraz £16,50 dla dzieci powyżej ósmego roku życia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUwaga: narkotyk mocniejszy od morfiny dostępny na ulicach Southampton
NastępnyMężczyzna ciężko pobity w jednym z parków w Southampton