Start Polecane Jedna piąta mieszkańców Southampton nie ma pojęcia, ile wody zużywa

Jedna piąta mieszkańców Southampton nie ma pojęcia, ile wody zużywa

699
0

Najnowsze badania ujawniły, że jeden na pięciu mieszkańców Southampton przyznaje, że nie wie, ile wody zużywa.

Przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii zużywa 350 litrów wody dziennie, ale szacuje się, że gospodarstwa domowe w Southampton zużywają zaledwie 137 litrów, co stanowi około 61 procent.

Badanie przeprowadzone na zlecenie Water Regulation Advisory Scheme (WRAS) ujawniło złe nawyki mieszkańców miasta: 30 proc. przyznaje się, że nie wykorzystuje ponownie wody przy przygotowywaniu posiłków, 28 proc. przyznaje, że zażywa głębszej kąpieli niż to jest konieczne, 19 proc. napełnia czajnik większą ilością wody, niż rzeczywiście potrzebuje.

Pralki są jednym z największych sprawców zużycia wody, zużywają około 50 litrów na pranie, a starsze maszyny używają nawet więcej.

Jeśli chodzi o łazienkę, średni czas, jaki mieszkańcy Southampton spędzają pod prysznicem, wynosi sześć minut i 53 sekundy, co może wykorzystać do 83 litrów wody. Średni czas pozostawania odkręconego kranu podczas mycia zębów wynosi 42 sekundy, co może prowadzić do marnowania ośmiu litrów wody.

Julie Spinks, dyrektor zarządzający WRAS, powiedziała: „Chociaż połowa domów w Southampton ma licznik wody, badania pokazują, że ludzie nadal nie poświęcają zbyt wiele uwagi na zużycie wody w domu, nawet jeśli mogłoby to zaoszczędzić pieniądze i pomóc środowisku.

PoprzedniKsiężna Sussex urodziła chłopca
NastępnyOstrzeżenie o pożarze wydane dla New Forest