Start Polecane Jedna czwarta dzieci w Hampshire cierpi nad nadwagę jeszcze przed rozpoczęciem zerówki

Jedna czwarta dzieci w Hampshire cierpi nad nadwagę jeszcze przed rozpoczęciem zerówki

708
0

Lekarze w Hampshire biją na alarm i przestrzegają rodziców, aby ograniczali podawanie swoim dzieciom słodkich napojów i przekąsek. Najnowsze dane pokazały, że co czwarty młody mieszkaniec hrabstwa ma nadwagę lub jest otyły w wieku zaledwie czterech lat.

Dzieci w hrabstwie Hampshire cierpią na otyłość jeszcze przed rozpoczęciem zerówki. Co czwarty czterolatek ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Z dziesięciolatkami jest jeszcze gorzej. Co trzecie dziesięcioletnie dziecko w Hampshire jest otyłe.

Lekarze nie mają wątpliwości, że jest to najczęściej wina rodziców, którzy podają swoim pociechom za dużo słodyczy i słodkich napojów. Według statystyk, dzieci spożywają średnio około siedmiu kostek cukru dziennie w napojach i przekąskach. Badania pokazują, że dzieci spożywają co najmniej trzy niezdrowe przekąski i napoje dziennie, a większość z tych przekąsek ma trzy lub nawet cztery razy więcej cukru niż jest to zalecane.

Szefowie resortu zdrowia w Hampshire oferują rodzicom bony pieniężne oraz zniżki na zdrowe przekąski. Wszystko to ma zachęcić mieszkańców hrabstwa do wprowadzania większej ilości warzyw i owoców do diety.

PoprzedniWielkie podwyżki biletów kolejowych w UK
NastępnyKlub w Southampton wprowadza nowoczesny sposób sprawdzania tożsamości