Start Polecane Jedna czwarta „bezdomnych gospodarstw domowych” w Southampton pracowała

Jedna czwarta „bezdomnych gospodarstw domowych” w Southampton pracowała

601
0

Jak wynika z danych, prawie jedna czwarta gospodarstw domowych zidentyfikowanych jako bezdomne w Southampton zeszłego lata pracowała.

Organizacja charytatywna dla bezdomnych Crisis powiedziała, że ​​„niedopuszczalne” jest to, że tysiące ludzi wykonuje płatną pracę, ale nie ma domu i wezwała do długoterminowych inwestycji w mieszkania socjalne.

Dane Ministerstwa Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych pokazują, że 323 gospodarstwa domowe były uprawnione do pomocy Rady Miasta Southampton w okresie od lipca do września – 204 z nich oceniono jako bezdomne, a 119 narażone na ryzyko.

Spośród nich w 26 co najmniej jedna osoba pracowała w pełnym wymiarze godzin, a 47 w niepełnym wymiarze godzin – 23% wszystkich bezdomnych gospodarstw domowych na obszarze o znanym statusie zatrudnienia. Było również jedno gospodarstwo domowe, w którym główny wnioskodawca był studentem lub odbywał szkolenie.

W okresie od lipca do września 2018 r., kiedy po raz ostatni publikowano te dane za ten okres, pomocy potrzebowały 244 gospodarstwa domowe – z czego 24% pracowało.

W całej Anglii prawie jedna czwarta (15 590) gospodarstw domowych ocenianych jako bezdomne wykonywała pracę w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin od lipca do września ubiegłego roku.

Crisis powiedział, że sytuacja mogłaby być jeszcze gorsza bez zwiększenia Universal Credit i programu urlopowego, ale ludzie będą nadal walczyć, gdy ograniczenia zostaną złagodzone.