Start Polecane Jeden na ośmiu palaczy z Southampton myśli o rzuceniu palenia

Jeden na ośmiu palaczy z Southampton myśli o rzuceniu palenia

279
0

Próba poprawy stylu życia i rzucanie złych nawyków to zdecydowany faworyt wśród postanowień noworocznych na początku roku – a palacze nie są wyjątkiem.

Styczeń to popularny czas, w którym palacze rozważają rzucenie palenia – jak pokazują dane, może to rozważać jedna na osiem osób w Southampton.

Dane Public Health England pokazują, że 11,8% dorosłych mieszkańców tego obszaru paliło w 2020 r. – zasadniczo zgodnie ze średnią krajową. Palacze to 11% kobiet i 12,7% mężczyzn.

Podczas gdy 61,8% mieszkańców Southampton, którzy nigdy nie palili, nie będzie miało pojęcia, jak to jest stawić czoła rzuceniu tego nałogu, gdy zegar wybija północ, 26,4% osób zgłaszających się jako byli palacze może zastanawiać się nad swoim sukcesem.

Jeśli chodzi o rzucenie nałogu, to więcej mężczyzn niż kobiet było w stanie zerwać z nałogiem – 23,9% dorosłych palących kobiet i 29,1% mężczyzn

Rząd rozpoczął nową kampanię, aby zachęcić ludzi do rzucenia palenia w 2022 roku, ponieważ nowe badania pokazują, że nastolatkowie, których rodzice palili, są znacznie bardziej skłonni do nałogu.

Kampania Better Health zapewnia dostęp do bezpłatnego wsparcia i narzędzi rzucania palenia, w tym pomocy lokalnych usług rzucania palenia, aplikacji NHS Quit Smoking, Facebook Messenger, społeczności internetowych Stoptober na Facebooku, codziennych wiadomości e-mail i SMS-ów oraz osobistego planu rzucenia palenia online.

PoprzedniPrawie 400 wypadków w Southampton w ciągu zaledwie jednego roku było z udziałem rowerzysty
NastępnyGrupa z Southampton przygotowuje ciasta dla bezdomnych