Start Coronavirus Jazda na rowerze jako sposób na walkę z otyłością

Jazda na rowerze jako sposób na walkę z otyłością

555
0

Dziś Boris Johnson przedstawi swoją strategię walki z otyłością – w tym 12-tygodniowy plan dla osób odchudzających się. Jednym ze sposobów na otyłość będzie jazda na rowerze.

Public Health England wykazało, że nadwaga lub otyłość narażają ludzi na większe ryzyko poważnej choroby lub śmierci z powodu Covid-19. Ministrowie szacują, że około dwie trzecie dorosłych w Wielkiej Brytanii ma nadwagę.

Partia Pracy powiedziała, że ​​„radykalne działania” w sprawie otyłości są od dawna oczekiwane. Nie jest jeszcze jasne, ile nowych pieniędzy zostanie przeznaczonych na walkę z otyłością.

Johnson przyznał, że jego własna waga była czynnikiem wpływającym na to, jak bardzo cierpiał na koronawirusa. Rząd szacuje, że choroby związane z nadwagą i otyłością kosztują NHS ponad 6 miliardów funtów rocznie.

W 2018/19 odnotowano prawie 900 000 przyjęć do szpitali związanych z otyłością, przy czym otyłość była czynnikiem ryzyka chorób przewlekłych, w tym cukrzycy typu 2, niektórych nowotworów, chorób wątroby i układu oddechowego.

Kampania „Lepsze zdrowie” będzie miała na celu dotarcie do 35 milionów ludzi, aby „pomóc im schudnąć i żyć zdrowiej” – zapowiedział rząd. Będzie to wspierane przez 12-tygodniowy plan, z którego ludzie będą mogli skorzystać, aby rozwinąć zdrowsze nawyki żywieniowe, zwiększyć aktywność fizyczną i schudnąć.

PoprzedniHandlarz narkotyków złapany z kokainą wartą ponad 6000 funtów skazany
NastępnyPrzestępczość w Southampton zmniejszyła się w wyniku pandemii