Start Coronavirus Jarmark bożonarodzeniowy w Winchester odwołany z powodu pandemii

Jarmark bożonarodzeniowy w Winchester odwołany z powodu pandemii

741
0

Jarmark bożonarodzeniowy przy katedrze w Winchester został odwołany – poinformowali organizatorzy.

Decyzję o odwołaniu Christmas market podjęto w oparciu o najnowsze informacje dotyczące wzrostu liczby przypadków Covid-19, rosnącej niepewności i zaostrzenia ograniczeń rządowych.

Słynny targ, który przyciąga dziesiątki tysięcy turystów z całego świata, miał ruszyć 19 listopada w bardziej zdystansowany społecznie sposób, ze stoiskami rozrzuconymi na znacznie większym obszarze i bez lodowiska.

Oświadczenie Winchester Cathedral brzmi następująco: „Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że jarmark bożonarodzeniowy w Winchester nie odbędzie się w tym roku. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe opcje i jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustające wsparcie i wskazówki naszych partnerów z Rady Miasta Winchester, Winchester BID, Safety Advisory Group i Public Health England.

Ponieważ jednak zdrowie i bezpieczeństwo nadal są naszym najwyższym priorytetem, doszliśmy do wniosku, że nie jest już możliwe kontynuowanie jarmarku bożonarodzeniowego z powodu niedawnego wzrostu liczby przypadków zachorowań na COVID-19, rosnącej niepewności i zaostrzenia ograniczeń rządowych”.

PoprzedniCzterech nastolatków oskarżonych o napaść na ratowników medycznych
NastępnyRuszają rodzinne wizyty paszportowe w POSK w Londynie