Start Polecane Jakie są najbardziej popularne imiona dla dzieci w UK?

Jakie są najbardziej popularne imiona dla dzieci w UK?

701
0

Już trzeci rok z rzędu najpopularniejszymi imionami dla dzieci w Anglii i Walii są Oliver i Olivia. Tak naprawdę Oliver jest numerem jeden wśród chłopców aż od sześciu lat.

Istnieje wiele różnych organizacji, które prowadzą własne rejestry imion, na przykład lista 20 najnowszych imion dzieci BabyCentre. Ale poniższa lista pochodzi od Urzędu Statystyk Narodowych, który jest oficjalnym rejestratorem takich statystyk. Istnieją również osobne statystyki dotyczące najpopularniejszych imion dla dzieci w Szkocji i Irlandii Północnej.

Czy twoje imię pojawia się na liście?

Arthur był jedynym z nowszych imion w pierwszej dziesiątce dla chłopców w 2018 roku, zastępując Jacoba, a Sophia i Grace zastąpili Poppy i Lily w dziesięciu najlepszych imionach dziewczynek. Były też inne nowości. Grayson, Rowan i Tobias znaleźli się w 100 najlepszych imion dla chłopców. Żadne z nich nigdy wcześniej nie zostało uwzględnione.

Delilah, Ayla i Margot po raz pierwszy pojawiły się w pierwszej setce dziewcząt.

Obecnie w wyborze imion panuje znacznie szersza różnorodność niż w przeszłości. W ubiegłym roku mniej niż połowa dzieci miała imię w pierwszej setce, ale w 1996 roku było tam jedynie dwie trzecie imion.

Imiona z Biblii są znacznie mniej popularne niż kiedyś, ale to nie powstrzymało Noego (słynącego z budowy arki) od zajmowania czwartego miejsca na liście. Może to wynikać z wielu różnych czynników, na przykład mniejszej liczby osób chodzących do kościoła, w wyniku czego mniej osób wybiera imiona biblijne.

Wzrasta również wpływ celebrytów. Liczba dzieci o imieniu Margot wzrosła ponad dwukrotnie od 2015 r., po raz pierwszy wpisując się do 100 najlepszych imion dziewcząt. Może wielu rodziców zostało zainspirowanych słynną hollywoodzką aktorką Margot Robbie lub postacią Margo z Despicable Me?

Liczba dziewcząt o imieniu Harper również wzrosła od urodzenia córki Davida i Victorii Beckham w 2011 roku.

Imię Meghan podwoiło popularność w 2018 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, co może oczywiście wynikać z ślubu księcia i księżnej Sussex.

Liczba dzieci o imieniu Alexa natomiast zmniejszyła się prawie o połowę w ciągu ostatniego roku.

Istnieje również fakt, że wiele osób chce być oryginalnych, wybierając nietypowe imię, i że więcej dzieci rodzi się rodzicom pochodzącym spoza Wielkiej Brytanii.

Jakie są trendy?

Mamy w wieku 35 lat i więcej ogólnie wolą bardziej tradycyjne imiona. Podczas gdy matki poniżej 25 roku życia częściej wybierają bardziej nietradycyjne, skrócone lub dzielone imiona. Istnieją również wzorce w zależności od miejsca zamieszkania w kraju.

Chociaż Olivia była najpopularniejszym imieniem dziewcząt w Anglii i Walii, Mahomet był bardziej popularny niż Oliver w czterech z dziewięciu angielskich regionów. Na północnym wschodzie Harry był najbardziej popularny wśród chłopców. W Irlandii Północnej James zajął najwyższe miejsce, a Grace zajmuje pierwsze miejsce wśród dziewcząt.

Olivia i Jack kontynuowali swoje panowanie jako najpopularniejsze imiona dla dzieci w Szkocji w 2018 roku.

Imiona, które powracają

Arthur znalazł się w pierwszej dziesiątce imion chłopców. W 2018 r. było około jednej trzeciej dzieci o imieniu Arthur w porównaniu z 2017 r., a imię to wspięło się z 12 miejsca na siódme, zastępując nawet Jacoba w pierwszej dziesiątce. Imię Arthur nie było w pierwszej dziesiątce w Anglii i Walii od 1924 roku.

Ada po raz pierwszy od stu lat wskoczyła do pierwszej 100 dziewcząt. Może kobieca piłkarka roku ma z tym coś wspólnego.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUE nie zatwierdzi opóźnienia w Brexicie
NastępnyPlany otwarcia nowego Mc Donalda w Southampton