Start Wiadomości Jaka pogoda na długi weekend?

Jaka pogoda na długi weekend?

890
0

Meteorolodzy z Met Office zapowiadają, że długi weekend upłynie raczej pod znakiem przyjemnej pogody. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą przygotować się na temperatury w okolicach 20 stopni i raczej przelotne opady.

Jeśli planujemy coś na świeżym powietrzu, to najlepiej wybrać na to sobotę lub niedzielę – wtedy ma być najprzyjemniej. Zdaniem synoptyków dopiero w poniedziałek możemy spodziewać się opadów deszczu, a nawet burz, jednak w dalszym ciągu termometry mają wskazywać ok. 18-20 st. Celsjusza.

– Długi weekend zapowiada się naprawdę obiecująco, co oznacza, że w przeważającej części kraju będzie sucho i ciepło z temperaturą ok. 20 stopni Celsjusza. To nieco powyżej średniej temperatury charakterystycznej dla tej pory roku – mówi Alex Burkill z Met Office.

Meteorolodzy zapowiadają, że najlepszą pogodę będą mieli mieszkańcy północnej Anglii, na południu należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Niedziela upłynie w podobnej aurze, w poniedziałek choć najbardziej pochmurnie ma być na wschodzie kraju, również w innych częściach Wysp należy spodziewać się opadów lub nawet lokalnych wyładowań atmosferycznych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolacy pracujący w Wielkiej Brytanii obawiają się Brexitu
NastępnyCo dla Polaków w UK będzie oznaczał Brexit?