Start Polecane Jak zaoszczędzić na biletach lotniczych i zmniejszyć koszt wyjazdów wakacyjnych

Jak zaoszczędzić na biletach lotniczych i zmniejszyć koszt wyjazdów wakacyjnych

2794

Według ekspertów, rezerwacja biletów lotniczych dokładnie 53 dni przed wylotem pomaga zaoszczędzić na kosztach podróży nawet do 26 proc. Ponadto według najnowszych badań wynika, że to na jaki dzień tygodnia rezerwujemy bilet, ma również wpływ na jego cenę.

Na podstawie zebranych danych, udało się ustalić w jakie dni, a nawet w jakie godziny najlepiej rozglądać się za ofertami. Nikogo nie dziwi fakt, że kupując bilet w ostatniej chwili, np. w dzień wylotu zapłacimy najwięcej. Z przeprowadzonych analiz wynika, że wtorek jest najlepszym dniem na wylot na wakacje, gdyż wtedy zapłacimy najmniej za bilet. Dobre okazje można znaleźć także w środy i poniedziałki. Podróżowanie w weekend, w porównaniu z pozostałymi dniami tygodnia, jest ciągle dość kosztowne. Jeśli zdecydujemy się na rezerwację biletu na sobotę, zapłacimy nawet 11,5 proc. więcej.

Podczas szukania promocyjnych cen biletów lotniczych do ulubionych miejsc, dużą rolę odgrywa także godzina, w której rezerwujemy lot. Podróżni, którzy kupują bilet późnym wieczorem o godzinie 23.00, mogą zaoszczędzić do 18 proc., w porównaniu z rezerwacjami dokonanymi w środku dnia o godzinie 14.00.

Oszczędzić na wakacjach możemy także rezerwując bilet na samolot, który wystartuje między 18.00 a północą. Z przeprowadzonych badań wynika, że bilety na loty w tych godzinach są najtańsze. Zdecydowanie unikać powinniśmy natomiast lotów w godzinach od 10.00 do 15.00. Za lot o tej porze dnia zapłacimy najwięcej.

Kupując loty z przesiadkami również oszczędzamy. Pomimo, że bezpośrednie loty są wygodniejsze, cena takich biletów jest z zasady znacznie wyższa niż cena lotów z przesiadkami.

Eksperci radzą również, że zawsze warto zapoznać się z cenami biletów oferowanymi przez różnych przewoźników. Dobrym narzędziem do porównywania cen są takie strony internetowe, jak Skyscanner czy Momondo, które monitorują ceny poszczególnych lotów.

PoprzedniZapomniane długi. Sprawdź czy masz dłużnika
NastępnyPolak w roli landlorda w UK