Start Coronavirus Jak władze miasta planują pomóc miejskim przedsiębiorstwom i bezrobotnym mieszkańcom

Jak władze miasta planują pomóc miejskim przedsiębiorstwom i bezrobotnym mieszkańcom

515
0

Więcej wsparcia będzie dostępne dla firm i bezrobotnych mieszkańców Southampton.

Centrum Młodzieży dla osób w wieku od 16 do 24 lat, a także większe finansowanie i wsparcie dla przedsiębiorstw dotkniętych pandemią to jedne ze środków, które zostaną podjęte w całym mieście. Rada Miejska Southampton nawiązała nowe partnerstwo z Departamentem Pracy i Emerytur (DWP). Partnerstwo wykorzysta lokalne informacje i dane, aby umożliwić radzie opracowanie propozycji finansowania DWP.

Władze miejskie stwierdziły, że zaoferowana pomoc umożliwi realizację działań wspierających zatrudnienie dla kluczowych grup docelowych i obszarów w mieście. Przedsiębiorstwa proszone są o poinformowanie rady, jakiego rodzaju wsparcia najbardziej potrzebują, czy ma to być przyciągnięcie odpowiedniego personelu o odpowiednich umiejętnościach i kwalifikacjach, czy też poprawa dostępu do możliwości przekwalifikowania i podnoszenia kwalifikacji. Rada będzie wtedy współpracować z DPW, aby zapewnić finansowanie programów.

Wśród inicjatyw, które można by wdrożyć w całym mieście, jest także krajowy program Kickstart, w ramach którego powstałyby sześciomiesięczne staże dla osób w wieku 16-24 lat, które obecnie ubiegają się o Universal Credit.

PoprzedniOsoba na nielegalnej imprezie powiedziała policji, że nie była świadoma pandemii
NastępnySouthampton jest ósmym najbardziej zatłoczonym miastem w kraju pomimo pandemii