Start Polecane Jak według Iceland i Utilita obniżyć rachunki za energię podczas gotowania

Jak według Iceland i Utilita obniżyć rachunki za energię podczas gotowania

287
0

Dostawca energii z Hampshire połączył siły z Iceland, aby pokazać ludziom, jak przed ogromnym wzrostem rachunków można zaoszczędzić do 600 funtów rocznie na kosztach gotowania.

Szef firmy Utilita z Chandlers Ford powiedział, jak trudna dla milionów ludzi będzie zapowiadana podwyżka cen energii.

Utilita i sklepy Iceland mają rozpocząć współpracę o nazwie Shop Smart, Cook Savvy, która udowodni wysoki koszt gotowania w piekarniku elektrycznym w porównaniu z alternatywami.

Badania obu firm wykazały, że kuchenka elektryczna, przy średnim czasie użytkowania, kosztuje 87 pensów dziennie, w porównaniu z 14 pensami za frytownicę lub 8 pensów za kuchenkę mikrofalową.

Z badań wynika, że ​​pakiet środków, w tym korzystanie z bardziej energooszczędnych urządzeń, „gotowanie okresowe” i używanie odpowiedniej wielkości patelni z pokrywką, pomoże zaoszczędzić gospodarstwu domowemu 604 funtów rocznie.

Bill Bullen, założyciel i dyrektor generalny Utilita, powiedział: „Dla co najmniej 40 procent ludzi domyślną opcją gotowania wieczornego posiłku jest piekarnik”.

Powiedział, że ponad połowa ludzi nie wiedziała, które z ich urządzeń do gotowania kosztują więcej.

„Problemem są wzrosty cen energii i nikt nie sugeruje, że to rozwiąże problem, ale zaprezentowane alternatywy to znaczący krok w kierunku oszczędności” – powiedział.

PoprzedniOsoby z niepełnosprawnościami w UK otrzymają wsparcie rządowe w wysokości £150
NastępnyPracownicy Southampton Royal Mail rozpoczną strajk – kiedy i dlaczego