Start Polecane Jak nowy próg ubezpieczenia społecznego wpłynie na moje wynagrodzenie?

Jak nowy próg ubezpieczenia społecznego wpłynie na moje wynagrodzenie?

559
0

Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają w tym tygodniu podwyżkę płacy, w związku z wejściem w życie zmian w ubezpieczeniach społecznych.

Od środy 6 lipca 2022 r. próg, od którego Brytyjczycy zaczną wpłacać składki na ubezpieczenie społeczne, wzrośnie z 9880 GBP do 12570 GBP.

Zmiana pojawia się po podwyżce cen ubezpieczeń społecznych, ogłoszonej przez Borisa Johnsona w zeszłym roku, która weszła w życie w kwietniu.

Premier ogłosił we wrześniu zeszłego roku podwyżkę ubezpieczeń społecznych o 1,25 punktu procentowego, aby zaradzić kryzysowi finansowania systemu opieki zdrowotnej i społecznej.

Od środy, 6 lipca, twój payslip zacznie wyglądać nieco inaczej, ale ile otrzymasz więcej?

Ile dodatkowego wynagrodzenia otrzymam po zmianie składki ubezpieczenia społecznego?

Według rządu Wielkiej Brytanii, skorzysta na tym prawie 30 milionów ludzi pracujących, a typowy pracownik zaoszczędzi ponad 330 funtów w ciągu roku.

Według Stowarzyszenia Prasowego osoba z pensją w wysokości 40 000 funtów zapłaciłaby miesięcznie 304,32 funtów na ubezpieczenie społeczne, przed podwyżką o 1,25 procent.

Obecnie płaci 332,58 GBP miesięcznie. Po zmianie progu 6 lipca zapłaci 302,87 GBP miesięcznie.

Według Hargreaves Lansdown, ktoś zarabiający 20 000 funtów miałby przed kwietniem miesięczny rachunek na ubezpieczenie społeczne w wysokości około 104 funtów, który następnie wzrósł do 112 funtów a teraz po lipcowych zmianach spadnie do około 82 funtów.

Ktoś z 30 000 funtów zapłaciłby około 204 funtów miesięcznie przed kwietniem, a następnie do 222 funtów, a teraz zobaczy spadek do około 192 funtów.

Rząd powiedział, że siedmiu na 10 (70%) pracowników, którzy płacą składki na ubezpieczenie społeczne (NICs), będzie płacić mniej, nawet po rozliczeniu składki na opiekę zdrowotną i społeczną.

Jednak przy gwałtownym wzroście codziennych cen, takich jak żywność i paliwo, niektóre gospodarstwa domowe mogą nie odczuć tej zmiany w praktyce.

PoprzedniPilotażowy program wypożyczania rowerów w Portsmouth
NastępnyProtesty antyaborcyjne w Southampton