Start Polecane Jak niebezpiecznie jest być policjantem w Wielkiej Brytanii?

Jak niebezpiecznie jest być policjantem w Wielkiej Brytanii?

628
0

Według statystyk o 1/3 w ciągu czterech lat wzrosły napaści na funkcjonariuszy policji, po gwałtownym wzroście liczby przestępstw w Wielkiej Brytanii. 

Podczas gdy przestępstwa z użyciem noża osiągnęły rekordowy poziom, o 8% wyższy, w porównaniu z poprzednim rokiem w Anglii i Walii, policjanci coraz częściej stają się celem przemocy. W czwartek wieczorem PC Andrew Harper zginął podczas interwencji na doniesienie o włamaniu w Berkshire.

Na początku tego miesiąca PC Stuart Outten został dźgnięty w głowę maczetą w ataku w Leyton we wschodnim Londynie, podczas próby rutynowego zatrzymania pojazdu. Nadal leczy się w szpitalu po poważnych obrażeniach.

Statystyki w tym tygodniu ujawniły wzrost napaści na policję – około 28 ataków dziennie na funkcjonariuszy, podczas gdy epidemia przestępczości ogarnia Wielką Brytanię.

Funkcjonariusze byli ofiarami 10 399 napaści w ubiegłym roku, co stanowi wzrost o 32% w porównaniu z 7 903 zarejestrowanymi w latach 2015-16. Oprócz tego było jeszcze 20 578 zgłoszonych lżejszych napaści na funkcjonariuszy, którzy nie zostali ranni w wyniku ataku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że liczby nie są uważane za zapewniające pełny obraz napaści na funkcjonariuszy policji. Nie można porównać pełnych statystyk za ten rok z danymi za rok przed 2017 r. ze względu na poważną zmianę w sposobie gromadzenia danych.

ONS zbiera dwa rodzaje danych przestępczych dotyczących napaści na funkcjonariuszy policji w Anglii i Walii: pierwszy typ to napaść bez obrażeń, odnotowano wzrost o 13% w latach 2018–19 w porównaniu z rokiem poprzednim, odnotowując 20 578 zdarzeń. Natomiast 10 399 incydentów drugiego typu, czyli napaści z obrażeniami ciała, o 27% więcej niż rok wcześniej.

Premier Boris Johnson powiedział, że był głęboko zszokowany i przerażony na wieść o śmierci PC Andrew Harpera. Komentarze Johnsona były następstwem jego zobowiązania do zatrudnienia 20 000 kolejnych policjantów i ogłoszenia szeregu inwestycji mających na celu usprawnienie systemu sądownictwa karnego. Przyrzekł także, że brutalni przestępcy dostaną wyższe wyroki w wyniku pilnej rewizji przepisów dotyczących wyroków skazujących.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPierwsze autobusy elektryczne na drogach w Walii
NastępnySouthampton jest drugim najlepszym miejscem do przejścia na emeryturę w Wielkiej Brytanii