Start Wiadomości Jak długo będzie ciepło i wiosennie? Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Jak długo będzie ciepło i wiosennie? Sprawdź najnowszą prognozę pogody

1106
0
Photo credit: David Holt London / Foter / CC BY-SA

Od początku tygodnia praktycznie w całym kraju zagościła piękna pogoda. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy UK – od wschodniej Szkocji aż po południowo-zachodnią Anglię – będą się cieszyć ciepłem i słońcem aż do końca tygodnia!

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków przyjemna, wiosenna pogoda będzie nam towarzyszyć aż do końca szkolnych ferii. „Co do najbliższych dni jesteśmy bardzo optymistyczni. Będzie sucho i ładnie. Zapowiada się tydzień bardzo korzystnej aury, a najcieplej będzie na południu kraju” – przewiduje Met Office.

Najcieplej jak dotychczas było w Aberdeenshire, gdzie w ubiegłą niedzielę odnotowano rekordowe 20,7 stopni Celsjusza.

Do środy włącznie w całej Wielkiej Brytanii możemy spodziewać się temperatur sięgających nawet 20 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie jedynie nad morzem i w północnej Szkocji, gdzie przewidywane są przelotne zachmurzenia. Warunki atmosferyczne będą znacznie łagodniejsze niż przeważnie o tej porze roku.

Czwartek przyniesie kolejną falę ciepła: chłodne atlantyckie powietrze ogrzeją prądy znad Francji.

Weekend może być nieco chłodniejszy: mieszkańcy Irlandii Północnej oraz wschodnich części Szkocji i Anglii powinni spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Później Wyspy podzielą się na pogodowe „połówki”: mieszkańcy północy – Szkocji i części Anglii – muszą przygotować się na częste opady i nieco niższe temperatury, południa natomiast – będą cieszyć się ciepłem i słońcem.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniEdukacja dorosłych w Southampton
NastępnyRobotnicy z Hampshire dokonali niesamowitego odkrycia