Start Brexit Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z UE

Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z UE

802
0

Izba Gmin przyjęła projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Głosowanie odbyło się 17 stycznia.

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 324 posłów, a przeciwko było 295 deputowanych. Przegłosowany projekt oznacza, że ustawa z 1972 roku, która wprowadziła Wielką Brytanię do Unii Europejskiej zostanie uchylona oraz, że w celu zagwarantowania ciągłości regulacyjnej po Brexicie część istniejących unijnych przepisów zostanie przeniesionych do brytyjskiego prawa.

Po przegłosowaniu w Izbie Gmin projekt ustawy trafi teraz do Izby Lordów, w której większość mają proeuropejscy politycy.  Jak informuje PAP, może to oznaczać, że będą się oni domagać ustępstw ze strony rządu Theresy May takich, jak zachowanie członkostwa Wielkiej Brytanii we wspólnym rynku, czy nawet ponownego referendum w sprawie Brexitu.

– Ta ustawa jest konieczna do przygotowania Wielkiej Brytanii na historyczny krok, jakim jest wycofanie się z Unii Europejskiej. Ustawa zapewni, że po Brexicie będziemy mieli sprawne prawodawstwo, które pozwoli na łagodne wyjście z UE, czego oczekują ludzie i firmy w całym Zjednoczonym Królestwie – powiedział minister ds. Brexitu David Davis.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOstrzeżenie dla właścicieli psów. Trucizna w jednym z parków w Southampton
NastępnyPopołudniowa herbatka w Tudor House and Garden