Start Polecane Istnieją obawy, że Brexit może powodować problemy w ruchu drogowym w Hampshire

Istnieją obawy, że Brexit może powodować problemy w ruchu drogowym w Hampshire

1100
0

Kierowcy w UK otrzymali ostrzeżenie, że 75 procent ciężarówek może nie być przygotowana do przekroczenia granicy po Brexicie co może powodować problemy w ruchu drogowym w Hampshire.

Rada Hrabstwa Hampshire wraz ze swoimi partnerami dokonuje przeglądu przygotowań do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i wpływu, jaki może to mieć na Hampshire.

Nowe informacje przekazane przez rząd wskazują, że trzy czwarte ciężarówek może nie być gotowych do przekroczenia granicy w ramach najnowszych krajowych założeń dotyczących planowania ruchu towarowego na terytorium UE.

Hampshire City Council bada teraz szereg opcji, aby zapewnić dodatkową zdolność do przechowywania samochodów ciężarowych, dopóki ich dokumentacja nie będzie w pełni zgodna, umożliwiając im przejście przez kanał.

Radny Rob Humby, członek wykonawczy ds. gospodarki, transportu i środowiska w Hampshire County Council powiedział „Chociaż wynik procesu Brexitu pozostaje niepewny, chciałbym uspokoić mieszkańców, że współpracujemy, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby utrzymać płynność ruchu i zapewnić dostęp do dostaw i usług”.

PoprzedniSpecjalne pudełka do gryzienia dla dzieci w przedszkolach
NastępnySouthampton: Pies zaatakował kobietę i psa przewodnika