Start Polecane Isle of Wight jako jedno z najlepszych miejsc do oglądania gwiazd

Isle of Wight jako jedno z najlepszych miejsc do oglądania gwiazd

521
0

Wyspa Wight ponownie spróbuje zostać oficjalnie uznana za jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania gwiazd nocą.

Rada wyspy zagłosowała za poparciem dążenia do przekształcenia się w Międzynarodowy Park Ciemnego Nieba (IDSP), oznaczenie należące do czterech innych obszarów w Anglii.

Stwierdzono, że potrzeba 50 000 funtów na mniej inwazyjne oświetlenie uliczne, po tym, jak poprzedni wniosek został odrzucony.

Rada stwierdziła, że ​​status przyniesie korzyści turystyce i środowisku.

Oznaczenie przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ciemnego Nieba oznacza obszary o niskim zanieczyszczeniu światłem, co prowadzi do „wyjątkowej lub wyróżniającej się jakości gwiaździstych nocy”.

Według Local Democracy Reporting Service proponowany obszar IDSP na wyspie rozciągałby się w poprzek South Wight między Freshwater, Chale i obrzeżem Newport.

W proponowanym IDSP stwierdzono, że 181 lamp ulicznych będzie musiało zostać zastąpionych kosztem 49 453 funtów, ponieważ potrzebne jest mniej inwazyjne oświetlenie. Dla tego obszaru zostałby stworzony tak zwany kodeks oświetlenia, który oszczędziłby marnowanie światła i chroniłby przyrodę przed niepotrzebnym oświetleniem.

PoprzedniAmazon przekazuje pomoc na rzecz usług dostarczających krew do szpitali w hrabstwie Hampshire
NastępnyBoxing Day 2021- oferty Westquay, Southampton