Start Polecane ISIS chciało zaatakować premier Theresę May

ISIS chciało zaatakować premier Theresę May

723
0

Fanatycy z ISIS uszykowali plan ataku na brytyjską premier Theresę May. Sprawca kilka dni przed planowanym zamachem trafił w ręce policji. 

Zatrzymano Naa’imur Zakariyh Rahman, który zaplanował samobójczy atak terrorystyczny. Prawdopodobnie chciał się zdetonować na Downing Street, a bomby miały być ukryte w plecaku oraz w kurtce. Mężczyzna w ręce policji trafił przez zamieszczone w Sieci wideo. Sam nagrał krótki film, w którym otwarcie mówił o planowanym zamachu na brytyjską premier. Nie krył, że jest związany z organizacją ISIS.

Posiadając takie informacje, policja rozpoczęła sprawną akcję. Wydelegowano jednego z agentów M15, który zdobył sympatię zamachowca. Rahman przyznał, że nie obawia się policji, ponieważ był już przez nią kilkukrotnie sprawdzany. Dodał, że do całej akcji ataku w Wielkiej Brytanii zachęcił go nieżyjący już wujek, który również był oddany ISIS. Rahman agentowi M15 bez problemu powiedział, że chce dokonać samobójczego zamachu w Parlamencie na Theresę May. Takie informacje wystarczyły, by zatrzymać zamachowca.

– On już wiedział, że swoją przemoc skieruje w samo serce rządu Zjednoczonego Królestwa. Przed aresztowaniem sądził, że dzieliło go od tego zaledwie kilka dni – powiedział Mark Heywood prokurator.