Start Wiadomości Irlandia chce pozostać w UE

Irlandia chce pozostać w UE

502
0

W Irlandii przeprowadzono badania, pytając w nich o zdanie Irlandczyków o tzw. „Irexit”. Aż 92% ankietowanych chce pozostać w Unii Europejskiej. 

Mieszkańcy Irlandii jednogłośnie – bo aż w 92% odpowiedziało, że nadal chcą pozostać w Unii Europejskiej. Jedynie 7% opowiedziało się za opuszczeniem Wspólnoty, zaś 1% społeczeństwa wstrzymało się od głosu.

To bardzo niepokojąca informacja dla Wielkiej Brytanii, która wciąż negocjuje odpowiednie warunki opuszczenia Unii Europejskiej. Irlandczycy kolejny rok z rzędu twardo komunikują, że chcą pozostać we Wspólnocie. W zeszłym roku wskaźnik ten wyniósł aż 88%, jednak w tym wzrósł o kolejne 4%.

Najwięcej entuzjastów Unii Europejskiej znajduje się w grupie wiekowej między 18. a 24. Rokiem życia, którzy w 97% wykazali „europejski entuzjazm”. Najmniejsze poparcie, czyli 88%,  dla pozostania we wspólnocie z innymi krajami europejskimi odnotowano w grupie wiekowej 45-64 lat. Badani argumentują swoje zdanie tym, że według nich obecność Irlandii w UE przynosi korzyści dla kraju.

– Ludzie są zdecydowani co do tego, że opuszczenie UE nie byłoby w dobrym interesie Irlandii. Niemniej jednak istnieje także niepewność związana z tym, jak Brexit wpłynie na relacje z Irlandią, granicę oraz współpracę gospodarczą między krajami – powiedziała Noelle O’Connell, dyrektor wykonawczy European Movement Ireland.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn – najlepsze miasto dla studentów
NastępnyDarmowy serwis rowerowy w centrum Southampton