Start Polecane Inwestycje zagraniczne stworzą nawet 30 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Inwestycje zagraniczne stworzą nawet 30 tys. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

415
0

Według rządu, transakcje inwestycji zagranicznych w sektory niskoemisyjne w Wielkiej Brytanii, stworzą około 30 000 miejsc pracy.

Premier Boris Johnson ma ogłosić 18 nowych umów o wartości 9,7 mld funtów, otwierając globalny szczyt inwestycyjny. Obejmują one inwestycje w takich sektorach, jak energia wiatrowa i wodorowa, zrównoważone domy i redukcja emisji dwutlenku węgla.

Premier powiedział, że inwestorzy dostrzegli „ogromny potencjał Wielkiej Brytanii w zakresie wzrostu i innowacji”. Dodał, że inwestycje takich firm, jak hiszpańska firma energetyczna Iberdrola, firma logistyczna Prologis i serwis spożywczy Getir wzmocnią ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii i pomogą w realizacji rządowego programu wyrównywania poziomów.

We wtorek Johnson otworzy Global Investment Summit w Londynie, w którym zgromadzi się ponad 200 dyrektorów biznesowych. Rząd zebrał niesamowitą listę gości wielkiego światowego biznesu na szczyt inwestycyjny, który ma otworzyć oczy innych inwestorów międzynarodowych na możliwości Wielkiej Brytanii.

Szefowie największej na świecie firmy inwestycyjnej Blackrock, największego banku w USA JP Morgan, a także szefowie gigantów energetycznych, takich jak EDF, zgromadzą się w Muzeum Nauki w Londynie.

PoprzedniSainsbury zakazuje sprzedaży fajerwerków
NastępnyGospodarstwa domowe dostaną 5000 £ na wymianę kotłów gazowych