Start Polecane Inwazja meduzy! Na plaży znaleziono około 50 stworzeń

Inwazja meduzy! Na plaży znaleziono około 50 stworzeń

1864
0

Po tygodniu pięknej pogody wielu ludzi bez wątpienia wybiera się na plażę w ten weekend. Jednak każdy kto wpadnie nad morze w poszukiwaniu ochłody musi uważać, ponieważ na plażach pojawiły się meduzy.

Ponad 50 meduz znaleziono na plaży w Calshot. Zostały one również odkryte wzdłuż innych części południowego wybrzeża po gwałtownym wzroście liczby meduz zmierzających do wód Wielkiej Brytanii.

Eksperci twierdzą, że wzrost jest częściowo wynikiem globalnego ocieplenia, które zmienia nasze ekosystemy. Według badania Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), rosnące temperatury oceanów spowodowały, że życie morskie wpłynęło na obszary, które wcześniej były zbyt zimne.

Ale zmiana klimatu nie jest jedynym winowajcą. Intensywne połowy oznaczają, że ​​meduzy mają mniej drapieżników, co umożliwia wzrost populacji.

Meduzy w Wielkiej Brytanii nie są uważane za niebezpieczne, ale niektóre gatunki mogą boleśnie użądlić. Każdy, kto znajdzie na skórze kłujące kolce od meduzy, powinien je ostrożnie zeskrobać.

PoprzedniPortsmouth chce zainstalować pływający plac zabaw, aby ratować dzieci
NastępnyW Southampton zostanie wprowadzony zakaz używania węży ogrodowych