Start Polecane Inflacja w Wielkiej Brytanii: rosnące koszty mogą zwiększyć wydatki rodziny o 1700...

Inflacja w Wielkiej Brytanii: rosnące koszty mogą zwiększyć wydatki rodziny o 1700 funtów rocznie

475
0

Według prognozy BBC, typowa brytyjska rodzina wyda 1700 funtów rocznie na wydatki na gospodarstwo domowe w 2022 roku.

Analiza przeprowadzona przez Centre for Economics and Business Research (CEBR) przewiduje, że ​​do świąt Bożego Narodzenia inflacja wzrośnie do 4,6%. Wzrost ten wynika głównie z wyższych cen paliw i energii.

Analitycy twierdzą, że supermarkety nie przenoszą jeszcze pełnego zakresu rosnących kosztów na klientów. Mówią, że supermarkety starają się utrzymać stałe ceny w okresie świątecznym, nawet jeśli oznacza to pokrycie części kosztów, ponieważ nie chcą ryzykować utraty klientów w najbardziej ruchliwym okresie w roku.

Przewiduje się, że w porównaniu z grudniem 2020 r. typowa brytyjska rodzina składająca się z dwojga dorosłych i dwojga dzieci wyda 33,60 funtów tygodniowo więcej, ze względu na inflację, co daje łącznie 1700 funtów rocznie.

Prognoza opiera się na cenach powszechnie kupowanych artykułów, w tym żywności i napojów, odzieży i artykułów gospodarstwa domowego. Obejmuje również wydatki na rachunki za media, paliwo i energię, koszty transportu i pieniądze wydane na rekreację i dni wolne.

Poprzedni„Unikalna” kolekcja 2000-letnich monet może trafić na wystawę
NastępnyDrzewo światła zostanie włączone w Southampton w ten weekend