Start Polecane Independent: Kierowcy Ubera śledzili pasażerów

Independent: Kierowcy Ubera śledzili pasażerów

1112
0

Tysiące pracowników firmy używało trybu „God View” w aplikacji do śledzenia byłych partnerów, polityków i celebrytów – informuje „The Independent”.

Informację ujawnił były szef bezpieczeństwa Samuel Ward Spangenberg, który w firmie pracował od marca 2015 do lutego 2016 roku. Twierdzi on, że tryb może być używany do namierzania lokalizacji osób  w czasie rzeczywistym.

W oficjalnej deklaracji przedstawionej w sądzie w październiku, mężczyzna przyznał, że brak wewnętrznej ochrony danych w firmie pozwalał pracownikom na śledzenie aktualnych przewozów. Kierowcy Ubera wykorzystali to do szpiegowania wysoko postawionych polityków, celebrytów i byłych partnerów – twierdzi były pracownik.

Mężczyzna utrzymuje, że pomimo wielu skarg i wniosków o ulepszenie ochrony tysiące kierowców nadal ma dostęp do trybu „God View”. Uber broni się przed oskarżeniami twierdząc, że nad ochroną ich danych pracuje zespół setek specjalistów.

Spangenberg pozwał firmę za dyskryminację ze względu na wiek oraz karanie go za upowszechnienie informacji na temat kontrowersyjnego systemu ochrony informacji.

W styczniu Uber spotkał się z podobnymi zarzutami dotyczącymi „God View” ze strony BuzzFeed. Przedstawiciele firmy deklarowali wówczas wzmocnienie kontroli informacji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniStrajk na lotnisku w Southampton
NastępnyUK: 101-latek skazany za wykorzystywanie seksualne dzieci