Start Polecane Imprezy sportowe w Southampton dla wszystkich

Imprezy sportowe w Southampton dla wszystkich

1353
0

Możemy zacząć pomału wyciągać swoje biegowe buty, niezależnie od tego, jakie długie i jak często dystanse pokonujemy. Rozgrzewajmy swoje mięśnie, aby 23 kwietnia wziąć udział w prestiżowym ABP Marathon w Southampton. To zaledwie za około 85 dni!

Po 30 letniej przerwie – do Southampton powraca maraton. Od dwóch lat, dzięki ReesLeisure, mogliśmy uczestniczyć w półmaratonie oraz biegu na 10km. W tym roku możemy wybrać jeden spośród czterech dystansów – maratonu, półmaratonu i biegu na 10 km. Jest też przewidziany bieg na 1 milę – tam możemy się spodziewać największej dawki zabawy i humoru.

Co roku na starcie staje około 10,000 ludzi, dla których najważniejsza jest rekreacja, zdrowie i zabawa. Dla jednych ważny jest wynik lub udowodnienie sobie, że potrafią sprostać wyzwaniu. Inni traktują imprezę jako wydarzenie integracyjne, towarzyskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi Chris Rees z ReesLeisure – organizatora imprezy.

W grupie raźniej

W imprezach mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz reprezentacje firm. Niestety, dotychczas polskie biznesy nie zaistniały na tej imprezie. A szkoda, bo przecież w Southampton mieszka nas tu kilkanaście tysięcy, a na polu rekreacyjnym jakoś nas za bardzo nie widać. Jest to niewątpliwa okazja do taniego wypromowania się w szerszym środowisku. Poza tym przyjemnie byłoby zobaczyć przedstawicieli Polonii wśród biegaczy tak prestiżowego sportowego wydarzenia.

W ubiegłym roku wzięłam udział w biegu ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy. To było o wiele ciekawsze przeżycie niż wspólne wypady do pubu. Od tego czasu raz w miesiącu urządzamy sobie nasze „firmowe biegi” w okolicach Southampton. Teraz też obowiązkowo będziemy na ABP – powiedziała nam Ilona Wędrowska.

Organizator ABP Marathon, nie ukrywa, że chciałbym zobaczyć większe grono Polaków, którzy czynie biorą udział w niniejszej imprezie. – Dołączcie do nas, spróbujcie czegoś nowego, no i oczywiście sprawdźcie się – dodaje Rees.

Do startu…

Do kiedy można zgłosić swój udział w biegu? W zasadzie są dwa terminy: 17 marca lub wtedy kiedy liczba zapisanych osób zbliży się do 12.000. Wystarczy wejść na www.abpsouthamptonhalf.co.uk

Do 15 marca muszą się zarejestrować „grupy korporacyjne”.  Nie ma więc co odwlekać decyzji. Koszt udziału w imprezie to od £7 do £33, w cenie zawarty jest pakiet biegacza, napoje, które będą rozdawane na trasie, gadżety, ubezpieczenie itp.

W ubiegłym roku pobiegliśmy z moją żoną we trójkę dystans 10 km. We trójkę, bo jeszcze nnie wiedzieliśmy, że moja Monika jest w 3 tygodniu w ciąży. Teraz pobiegniemy już z Marcelkiem w wózku na 1 milę. To stanie się naszą rodzinną tradycją – powiedział nam Grzegorz Małkowski.

Oprócz biegania

Od 24 do 29 maja będziemy mieli okazję uczestniczyć w SouthamptonSailingWeek. Jest ogromna impreza promująca żeglarstwo.

Zapraszamy tych, którzy o żeglarstwie nie mają żadnego pojęcia i tych, którzy przepłynęli już tysiące mil – mówi Chris Rees.

W programie znajdziemy: regaty, parady żaglówek, spotkania z ludźmi morza, imprezy promocyjne. Każdy dzień imprezy jest szczelnie wypełniony.

Będzie też możliwość wejścia na pokłady różnego rodzaju żaglówek i uczestniczenia w mini warsztatach związanych z żeglarstwem – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieciaki będą mogły skorzystać z tych atrakcji za darmo.

Swoje zawody będą mieli miłośnicy sterowanych modeli sprzętu pływającego.

Informacje o imprezie znajdziemy na oficjalnej stronie SouthamptonSailingWeek

Na rowerze po Hampshire

Miłośnicy rekreacji na dwóch kółkach mogą już teraz zaaplikować na oryginalną imprezę. „CycleSouthampton” odbędzie się 9 i 10 września tego roku. Dlaczego warto zgłosić już teraz? Impreza ta zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Impreza ta zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Można podjąć wyzwanie i przemierzyć 60 mil z Southampton przez Upham, Nothington, Stockbridge, Romsey i wrócić na metę przy Above Bar Street. Możemy też wybrać kryterium uliczne na dystansie 1.09 mili.

Trzeba dodać, że impreza nie jest w żadnym wypadku rywalizacją sportową, lecz rekreacyjną. Organizatorzy CycleSouthampton dopracowują listę atrakcji, które będą czekały po drodze.

Zapraszamy na te sportowe eventy. Ich oferta jest szeroka na tyle, że każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.reesleisure.co.uk

PoprzedniLondyn znowu czekają strajki metra
NastępnyHistoryczne głosowanie w parlamencie. Izba Gmin poparła Brexit