Start Wiadomości Impreza sylwestrowa na Trafalgar Square odwołana

Impreza sylwestrowa na Trafalgar Square odwołana

383
0

Świętowanie sylwestra w Londynie na Trafalgar Square nie odbędzie się z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków wariantów Omicron Covid w stolicy.

Burmistrz Sadiq Khan powiedział, że impreza dla 6500 kluczowych pracowników i członków społeczeństwa została odwołana „w interesie bezpieczeństwa publicznego”. W sobotę burmistrz ogłosił „poważny incydent” z powodu rozprzestrzeniania się Omicron.

Impreza na Trafalgar Square została ogłoszona w listopadzie jako zamiennik słynnego londyńskiego pokazu sztucznych ogni. Jego miejsce zajmie transmisja na żywo, którą będzie można obejrzeć w domu.

„To będzie bardzo rozczarowujące dla wielu Londyńczyków, ale musimy podjąć właściwe kroki, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.” „Jestem dumny, że nadal będziemy mogli oglądać na naszych ekranach niesamowitą transmisję, która pokaże nasze wspaniałe miasto reszcie świata”.

Khan powiedział, że w ciągu ostatnich siedmiu dni w stolicy zarejestrowano ponad 65 500 nowych potwierdzonych przypadków. Spowodowało to 29% wzrost przyjęć do szpitali w Londynie w ostatnim tygodniu.

PoprzedniDwóch nastolatków zaatakowało chłopca w sklepie w Southampton
NastępnyCovid: Brak nowych ograniczeń w Anglii przed świętami Bożego Narodzenia