Start Imprezy Impreza kolarska Southampton Sporterium odbędzie się we wrześniu

Impreza kolarska Southampton Sporterium odbędzie się we wrześniu

643
0

Southampton ma być gospodarzem nowego corocznego wydarzenia, które może pomóc Hampshire stać się kolarską stolicą Wielkiej Brytanii.

Southampton Sporterium, całodniowe widowisko, które łączy w sobie brytyjski wyścig kolarski i wyzwanie sportowe, odbędzie się 4 września. Ponad 3000 kolarzy weźmie udział w tym, co jest ogłaszane jako największa impreza kolarska w mieście.

Oczekuje się, że Sporterium, wspierane przez British Cycling i Radę Miasta Southampton, przyniesie lokalnej gospodarce ponad 500 000 funtów. Organizatorem imprezy jest firma Rees Leisure, która prowadzi również maraton ABP Southampton Marathon.

Wydarzenie będzie otwarte dla rowerzystów, którzy chcą zmierzyć się z trasą 60 km lub 100 km. Dyrektor wyścigu Chris Rees powiedział: „Kolarstwo to fantastyczny sport, którym może cieszyć się cała rodzina.” „Sporterium będzie wspaniałym dniem do jazdy na rowerze po mieście, a widzowie będą zachęcani do przyjazdu na rowerze do Southampton, aby obejrzeć wyścigi.”

Rzecznik Sporterium powiedział: „Rada miasta zamienia Southampton w zielone miasto, instalując kilometry dodatkowych ścieżek rowerowych wzdłuż dziesięciu strategicznych korytarzy rowerowych.”

„Jako jedno z miast wybranych do testów elektrycznych skuterów, ścieżki rowerowe w Southampton okazują się popularne i zachęcają do korzystania z pojazdów alternatywnych, co skutkuje wzrostem dojazdów do pracy na rowerze”.

PoprzedniPlany ograniczenia prędkości do 20 mil na godzinę na obszarach mieszkalnych
NastępnySouthampton: ośrodki walk-in oferują szczepionki osobom powyżej 18 roku życia