Start Wiadomości „Imigrantom należy zabronić udziału w referendum unijnym”

„Imigrantom należy zabronić udziału w referendum unijnym”

1047
0

Eurosceptyczni politycy Partii Konserwatywnej wzywają Davida Camerona do wprowadzenia obostrzeń co do tego, którzy z mieszkańców Wielkiej Brytanii będą uprawnieni do głosowania w referendum o pozostanie w strukturach UE.

Konserwatywny parlamentarzysta – Philip Davies, przekonuje, że prawo głosu, na temat tego, czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem UE, należy się jedynie osobom posiadającym brytyjski paszport.

Sprawa udziału w referendum, które ma odbyć się do końca 2017 roku, jest jak na razie nieuregulowana – obywatele UE mogą brać udział w wyborach lokalnych, jednak prawa głosu w wyborach reprezentacji do parlamentu już nie mają.

Na oficjalnych listach osób uprawnionych do głosowania znajduje się 46 milionów nazwisk, z czego milion to obywatele innych krajów członkowskich UE. „Istnieje uzasadniona obawa, że udział tych osób może posłużyć zafałszowaniu wyniku wyborów” – przekonuje Davies i dodaje, nie istnieją żadne racjonalne przesłanki, które mogłyby dopuszczenie imigrantów do udziału w referendum uzasadnić.

Z zakulisowych rozmów w Izbie Gmin wynika, że eurosceptyczna frakcja jest wśród torysów dość mocna. Jak podają anonimowi informatorzy „Daily Mail”, niektórzy parlamentarzyści obawiają się „szantażu” ze strony premiera w celu zapewnienia korzystnego, z jego punktu widzenia, wyniku referendum. „Zdajemy sobie sprawę, że naciski ze strony euroentuzjastów aby uzyskać zgodę na udział imigrantów w referendum pod groźbą jego odwołania, będą miały miejsce” – twierdzi jeden z parlamentarzystów. „To nasz kraj i tylko obywatele brytyjscy powinni mieć prawo wypowiadania się w tej sprawie, nie imigranci, którzy mogą być na korzyść Brukseli, uprzedzeni” – twierdzi inny z członków Izby Gmin.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni13-latek ma jeden z szybciej rosnących biznesów na Wyspach. Dzięki zniesieniu Tax Disc
NastępnySzczegóły śmierci Polaka w stoczni w Southampton