Start Wiadomości Imigranci odmładzają Wielką Brytanię

Imigranci odmładzają Wielką Brytanię

1068
0

Imigranci zapewniają Wielkiej Brytanii ochronę przed starzeniem się społeczeństwa – donosi agencja Reutera. Zdaniem ekspertów właśnie dzieci imigrantów, których rodzi się coraz więcej, zapewnią wzrost ludności na Wyspach, a co za tym idzie młodzi będą w stanie zarobić na emerytury osób starszych.

Jak oszacował Eurostat – do roku 2080 w UK będzie mieszkało 85 mln ludzi. Dla porównania w 2013 roku populacja Zjednoczonego Królestwa wynosiła 64 mln. Tymczasem rząd usilnie próbuje doprowadzić do tego, aby imigracja na Wyspy wyhamowała i żeby różnica między osobami opuszczającymi brytyjskie granice a tymi przyjeżdżającymi utrzymywała się na poziomie 100 tys. osób w roku (migracja netto). Jednak takie rozwiązanie – jeśli udałoby się do niego doprowadzić – spowodowałoby, że do 2060 roku gospodarka Wielkiej Brytanii skurczy się o 11 proc.

Zgodnie z obliczeniami think tanku National Institute for Economic and Social Research (NIESR) lepszym rozwiązaniem dla brytyjskiej gospodarki jest utrzymanie migracji netto na poziomie 200 tys. osób rocznie.
Do brytyjskich polityków nie przemawiają jednak chyba żadne dane przekonujące o tym, że w gruncie rzeczy imigranci są Wielkiej Brytanii potrzebni.

Zdaniem analityków takie antyimigracyjne zachowanie może zniechęcić do przyjazdu na Wyspy obcokrajowców, a to z kolei w dłuższej perspektywie będzie miało dla UK skutki katastrofalne.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniEfekt cięć w NHS. Otyli i palacze nie będą dopuszczani do operacji
NastępnyBrytyjscy pracownicy coraz biedniejsi – zarobki maleją w rekordowym tempie