Start Wiadomości „Imigranci muszą znać angielski”. Nowe prawo wstrząśnie rynkiem pracy w UK?

„Imigranci muszą znać angielski”. Nowe prawo wstrząśnie rynkiem pracy w UK?

2305
0

Wszystkie nowe osoby, które będą chciały przyjechać do Wielkiej Brytanii, muszą znać angielski – oznajmił Ed Miliband. Lider Partii Pracy podczas spotkania w szkole w Heswall w północnej Anglii zapowiedział przygotowanie ustawy, która pozwoli na zwiększenie kontroli nad imigracją w UK i wdrożenie jej tuż po ewentualnej wygranej w wyborach.

„To jest coś, czego powinniśmy oczekiwać od każdej nowej osoby przybywającej na Wyspy. Nigdy nie będziemy umniejszać wkładu imigrantów w rozwój naszego kraju, ale ważne jest, by ludzie, którzy tu przyjeżdżają, mieli nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale także umieli mówić po angielsku” – przekonywał kandydat na premiera.

Polityk zapowiedział jednocześnie, że znajomość języka angielskiego powinna być wymagana przede wszystkim od pracowników służb publicznych – w tym służby zdrowia.

Obowiązkowa znajomość języka angielskiego to nie jedyny pomysł Milibanda na rozwiązanie problemu masowej imigracji do Wielkiej Brytanii. Polityk w stanowczych słowach zapowiedział także likwidację zasiłku rodzinnego na dzieci mieszkające poza granicami Zjednoczonego Królestwa.

Lider laburzystów zaproponował również wstrzymanie wypłat świadczeń socjalnych oraz kredytu przez imigrantów – przez okres dwóch lat.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniOdwołano ci lot? Żeby dostać odszkodowanie musisz to udowodnić i zapłacić
NastępnyBanki żywności karmią już milion Brytyjczyków. Laburzyści biją na alarm, torysi zaprzeczają