Start Wiadomości Imigranci, którzy nie znają angielskiego stracą prawo do Housing Benefit

Imigranci, którzy nie znają angielskiego stracą prawo do Housing Benefit

1150
0
Photo credit: ukhomeoffice / Foter / CC BY

Konserwatyści zapowiadają kolejne restrykcje w sferze świadczeń socjalnych: jeśli uda im się stworzyć rząd większościowy, pozbawią prawa do zasiłków mieszkaniowych wszystkich przyjezdnych, którzy odmówią udziału w lekcjach angielskiego.

Jak zapowiedziała w swoim przedwyborczym manifeście Theresa May, po wyborach konserwatyści planują wprowadzenie restrykcyjnego systemu „nagród i kar” mającego skłonić imigrantów do nauki języka. Z uzyskanych przez „The Telegraph” informacji wiadomo, że torysi zaproponują, aby obowiązek kierowania imigrantów na obowiązkowe zajęcia mieli nie tylko pracownicy socjalni, ale również lekarze i pielęgniarki. Karą za niedostosowanie się do zaleceń ma być odebranie szeregu świadczeń socjalnych – przede wszystkim zasiłku mieszkaniowego oraz chorobowego.

Nowe regulacje mają być wprowadzone przy współpracy kilku resortów – urzędnicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych rzekomo porozumieli się już z przedstawicielami Ministerstwa Pracy co do wymiaru i formy ograniczenia świadczeń. Jak twierdzi „The Telegraph”, zarówno May, jak i szef resortu pracy – Ian Duncan Smith, „są zgodni” co do konieczności propagowania nauki angielskiego wśród imigrantów.

Jak wynika z przedwyborczych zapowiedzi, konserwatyści planują walczyć z radykalizacją „bardziej asertywnie” promując brytyjskie wartości. W przemówieniu na temat walki z ekstremizmem, sekretarz stwierdziła, że wszyscy przywódcy religijni działający na terenie Wielkiej Brytanii powinni posługiwać się językiem angielskim. Zapowiedziała również zwiększenie liczby zajęć językowych dla imigrantów.

Ponadto, May chce znacząco rozszerzyć restrykcje w sferze socjalnej. Planowane przez nią ograniczenie wypłat Housing Benefit może mieć duże znaczenie dla budżetu, bowiem zasiłek mieszkaniowy to obecnie najbardziej kosztowne świadczenie wypłacane przez rząd – jego wysokość może sięgać 400 funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniUrzędnicy bezprawnie wstrzymują wypłaty benefitów. Powody bywają absurdalne
NastępnyBrytyjczycy najbardziej leniwi na świecie