Start Wiadomości Imigranci będą musieli zapłacić 22,600 funtów w podatkach, zanim otrzymają zasiłki

Imigranci będą musieli zapłacić 22,600 funtów w podatkach, zanim otrzymają zasiłki

1166
0
Photo credit: ukhomeoffice / Foter / CC BY

Theresa May przedstawiła nowy plan konserwatystów, zgodnie z którym imigranci będą musieli wpłacić 22,600 funtów w postaci podatku dochodowego (Income Tax) i ubezpieczenia społecznego (National Insurance) do brytyjskiego budżetu, aby móc ubiegać się o zasiłki.

Minister spraw wewnętrznych chce, aby nowe zasady uniemożliwiły imigrantom wykorzystywanie brytyjskiego systemu socjalnego.

Celem jest ukrócenie tzw. turystyki zasiłkowej. „System, który obowiązuje teraz, jest bardziej uczciwy i efektywny niż pięć lat temu. Ale wiemy, że mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Zmiany w systemie socjalnym mające też na celu redukcję imigracji będą kluczowe w naszych renegocjacjach z Unią Europejską. Zamierzamy przedstawić nasz zestaw reform Brytyjczykom w referendum do końca 2017 roku” – powiedziała May.

Minister spraw wewnętrznych przypomniała także, że „laburzyści sprzeciwili się tym planom, jak zresztą wszystkiemu, co robimy, by stworzyć uczciwszy system imigracyjny. UKIP natomiast mówi dużo o imigracji – ale nie ma sensownego planu działania”.

Zgodnie z propozycją konserwatystów imigranci posiadający pracę będą mogli otrzymać jedynie taką pomoc jak social-housing po czterech latach pobytu na Wyspach.

Imigranci nie będą mogli jednak liczyć na zasiłki na dzieci (Child Benefits) żyjące poza Wielką Brytanią oraz Tax Credits (świadczenia dla osób pracujących) niezależnie od tego, jak długo będą mieszkać na Wyspach.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniZmiana limitu prędkości dla ciężarówek
NastępnyMężczyzna przyłapany na posiadaniu znacznej ilości marihuany