Start Brexit Imigracja do UK ma zostać ograniczona już pod koniec roku

Imigracja do UK ma zostać ograniczona już pod koniec roku

1147
0

Brytyjski rząd planuje przyspieszyć realizację planów dotyczących nowego systemu imigracyjnego. Oznaczałoby to, że jeszcze pod koniec tego roku osoby o niskich kwalifikacjach nie będą mogły przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii.

Pod koniec okresu przejściowego, który potrwa do 31 grudnia 2020 r., Zjednoczone Królestwo będzie mogło znieść swobodę przepływu osób między Wielką Brytanią a Unią Europejską, a także ustanowić własne zasady migracyjne. „Musimy wprowadzać zmiany, a firmy muszą być przygotowane na niekontrolowaną migrację pracowników o niskich kwalifikacjach do końca tego roku” – przekazało w rozmowie z „Sunday Telegraph” źródło z Downing Street 10.

Organizacje reprezentujące brytyjskich przedsiębiorców apelowały wcześniej o więcej czasu na wdrożenie reformy migracyjnej, argumentując, że muszą zmienić swoje praktyki zatrudniania. Jednak w weekend szef brytyjskiego Ministerstwa Finansów, Sajid Javid, oświadczył, że firmy miały wystarczająco dużo ostrzeżeń o nadchodzących zmianach w brytyjskim systemie regulacyjnym po Brexicie.

PoprzedniNa drogach Southampton pojawiły się piaskarki
NastępnyUrodzone w Wielkiej Brytanii dzieci migrantów mają gorzej