Start Wiadomości Ile jest mieszkań w Londynie dostępnych dla przeciętnej rodziny? Odpowiedź zaskakuje

Ile jest mieszkań w Londynie dostępnych dla przeciętnej rodziny? Odpowiedź zaskakuje

915
0

Londyńska rodzina, w której oboje małżonkowie pracują, gdyby chciała kupić własny kąt, może wybrać jedną wśród… 43 ofert. Część z nich to łódki.

Do takich wniosków doszła organizacja charytatywna Shelter, która sprawdziła liczbę nieruchomości dostępnych do sprzedaży w serwisie Zoopla.

Shelter obliczył, że średni dochód rodziny, który wynosi 30,748 funtów, praktycznie uniemożliwia wzięcie kredytu hipotecznego z możliwą do spłacenia ratą. Tylko 0,1 procent wystawionych w ofertach mieszkań, jest możliwych do kupienia przez przeciętną rodzinę.

Okazuje się też, że w 13 dzielnicach Londynu w ogóle nie można znaleźć odpowiedniego mieszkania. Chcący zamieszkać w takich dzielnicach jak: Croydon, Enfield, Hammersmith and Fulham, Kingston, czy Islington, musza poczekać na zmianę koniunktury, albo poszukać lepszej pracy.

„Dla następnego rządu, ktokolwiek w nim zasiądzie, kluczowe będzie, żeby przestać mówić, a zacząć coś robić. Politycy muszą podjąć zdecydowane działania, żeby budować 250 tys. domów rocznie” mówi szef organizacji Campbell Robb.

W całej Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda nieco lepiej, ale nadal niewesoło. 17 procent ofert jest dostępnych na kieszeń przeciętnej rodziny.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Podatki nie wzrosną przez najbliższe pięć lat” – deklaruje David Cameron
NastępnyPowrót kasjerów: „Klienci nie lubią kas samoobsługowych”