Start Brexit Ile będzie kosztować wjazd do krajów UE po Brexicie?

Ile będzie kosztować wjazd do krajów UE po Brexicie?

1469
0

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie się wiązało z nowym system podróży obywateli zarówno krajów Unii Europejskiej, jak i Zjednoczonego Królestwa. 

Rzecznika przewodniczącego Komisji Europejskiej poinformowała, że ETIAS, czyli system zezwoleń na podróż po Brexicie będzie obejmował także Wielką Brytanię. Koszt wpisu do rejestru będzie wynosić siedem euro.

Po Brexicie, czyli 29 marca przyszłego roku lub po okresie przejściowym – 1 stycznia 2021 roku, obywatele Wielkiej Brytanii będą traktowani jako obywatele państwa trzeciego. Oznacza to, że podróżowanie po Europie będzie nieco utrudnione.

Aby przekroczyć granicę, trzeba będzie uzyskać wpis do systemu ETIAS, poprzez złożenie elektronicznego wniosku na co najmniej 72 godziny przed przyjazdem do jednego z krajów Unii Europejskiej. Wymagane będzie podanie swoich danych osobowych oraz informacji o pierwszym odwiedzonym kraju. Pojawią się także pytania o bezpieczeństwie i karalności. Wypełnienie samego formularza powinno zająć około 10 minut. 

W momencie otrzymania pozytywnej decyzji, podróżnik będzie mógł korzystać z takiego wpisu i wielokrotnie podróżować w ramach strefy Schengen w ciągu trzech lat. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKolejny pożar na pokładzie promu na Isle of Wight
NastępnyAkcja policji na drogach Eastleigh