Start Polecane Ikea w UK skupuje zużyte meble

Ikea w UK skupuje zużyte meble

423
0

IKEA w Wielkiej Brytanii uruchomiła program skupu zużytych mebli. Sieć chce zapłacić konsumentom do 50 proc. pierwotnej ceny za szafy, stoły i inne niechciane meble.

Celem programu jest ochrona środowiska naturalnego. Zużyte meble będą poddawane recyklingowi lub ponownie trafią do sprzedaży w specjalnych działach w sklepach IKEA.

Inicjatywa, która pierwotnie miała się rozpocząć w listopadzie, ale została przełożona z powodu pandemii, jest teraz dostępna w sklepach IKEA w całej Wielkiej Brytanii. Jest również uruchamiana w pozostałych 26 krajach, w których działa firma.

Programem objęte są m.in.: stoły, biurka, szafy, regały i kredensy, zakupione wcześniej w jednym ze sklepów IKEA. Produkty używane, zwrócone w stanie jak nowym, zostaną odkupione w postaci bonów na zakupy za 50 proc. ceny pierwotnej, natomiast przedmioty z drobnymi zarysowaniami – za 40 proc. Za meble z kilkoma rysami IKEA zapłaci 30 proc. ceny początkowej.

Osoby, które chcą odsprzedać niechciane meble, muszą wypełnić formularz na stronie Ikea.co.uk. Po udostępnieniu wszystkich wymaganych danych, sieć wygeneruje wstępną ofertę. Następnie klient może zabrać przedmiot do sklepu, aby otrzymać bon.