Start Wiadomości IKEA w UK podnosi stawki pracownikom

IKEA w UK podnosi stawki pracownikom

2307
0

Kwiecień 2016 roku to dla pracowników IKEA szczęśliwy okres. Kierownictwo ogłosiło bowiem, że od tego momentu będzie płacić pracownikom w Londynie nawet 9,15 funta za godzinę, a poza nim 7,85 funta. Stawki te odpowiadają tzw. „Living Wage”, a więc sumie, która pozwala na „spokojne życie”.

W Wielkiej Brytanii już w przyszłym roku stawki wzrosną dla nawet 4,5 tysiąca pracowników – informuje „Guardian”.
Rhys Moore, szef Living Wage Foundation nazwał nową decyzję, jaką podjęła IKEA „wielkim przełomem” dla kampanii wzywającej pracodawców do podwyższania pensji pracownikom w Wielkiej Brytanii.

Członkowie organizacji chcą dalej lobbować by kierownictwo większych sieci typu Tesco, Sainsbury’s i Next poszło tym samym tropem co IKEA i zaproponowała swoim pracownikom wyrównanie stawek godzinowych do poziomu „Living Wage” – informuje „Guardian”.

IKEA zatrudnia w Wielkiej Brytanii ok. 9 tysięcy pracowników z czego ponad połowa od przyszłego roku zobaczy na swoich kontach bankowych większe pieniądze. Na dzień dzisiejszy jest na terenie UK 18 sklepów sieci, a w planach są otwarcia kolejnych w Reading, Exeter, Sheffield oraz w dzielnicy Londynu, Greenwich.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowy sklep sieciowy w Southampton może przynieść nawet 70 nowych miejsc pracy
NastępnyRząd chce podnieść ceny papierosów. Za paczkę zapłacisz 15 funtów