Start Polecane Ikea ogłasza podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Wielkiej Brytanii

Ikea ogłasza podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Wielkiej Brytanii

1214

Ikea ujawniła plany podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Wielkiej Brytanii w ramach inwestycji  w wyższe płace i premie o wartości ponad 35 milionów funtów.

Sprzedawca mebli ogłosił, że jego pracownicy opłacani godzinowo otrzymają  w 2024 r. 10% podwyżkę, podzieloną na dwie podwyżki po 5%, w oparciu o ich obecne wynagrodzenie.

Podwyżka spowoduje podniesienie stawek godzinowych do 12 funtów, a dla pracowników w Londynie do 13,15 funtów.

Szwedzki gigant handlu detalicznego ma 20 sklepów w Wielkiej Brytanii, a także mniejszy sklep miejski w Londynie.

Podwyżka oznacza, że ​​pracownicy Ikei będą otrzymywać wynagrodzenie wyższe niż krajowa płaca minimalna, która wynosi 10,42 funta dla pracowników w wieku powyżej 23 lat, która w kwietniu przyszłego roku ma wzrosnąć do 11,44 funta i po raz pierwszy będzie dotyczyć osób w wieku 21 i 22 lat. czas.

W zeszłym roku Ikea wprowadziła stawkę „poza Londynem” dla ponad 1300 pracowników w sklepach w Lakeside, Reading i Milton Keynes, która wzrośnie z 11,45 funtów do 12,60 funtów w 2024 roku.

Pracownicy otrzymujący stałą pensję otrzymają średnio 5% podwyżkę. Oba rozwiązania będą kosztować firmę prawie 10 milionów funtów.

Jednocześnie firma ma wypłacić pod koniec roku wszystkim kwalifikującym się pracownikom premię o wartości co najmniej miesięcznej pensji.

Pula premii, która w połączeniu ze wzrostem wynagrodzeń wynosi 35 milionów funtów, stanowi według przedstawicieli Ikea wyraz uznania i docenienia wkładu pracowników w dobre wyniki finansowe grupy w zeszłym roku pomimo trudnych warunków rynkowych.