Start Coronavirus Ibiza, Majorka i Minorka zostaną usunięte z Zielonej Listy

Ibiza, Majorka i Minorka zostaną usunięte z Zielonej Listy

506
0

Baleary zostaną dodane do bursztynowej listy podróży nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak trafiły na zieloną listę, a kwarantanna po powrocie z Chorwacji i Bułgarii dobiegnie końca.

Hiszpańskie popularne kierunki turystyczne, czyli Ibiza, Majorca, Minorca i Formentera zostaną usunięte z zielonej listy z powodu obaw związanych z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa.

Ale zmiana zbiegnie się z końcem konieczności poddawania kwarantannie w pełni zaszczepionych mieszkańców Wielkiej Brytanii i osób poniżej 18 roku życia po powrocie z krajów z listy bursztynowej.

Chorwacja zostanie przeniesiona na zieloną listę, co oznacza, że ​​przybysze do Anglii nie będą musieli izolować się przez 10 dni po powrocie, niezależnie od statusu szczepionki. Hongkong i Tajwan również staną się zielone, a do bursztynowej listy zostaną dodane Brytyjskie Wyspy Dziewicze.

Kuba, Indonezja, Birma i Sierra Leone zostaną natomiast dodane do czerwonej listy, co oznacza, że ​​10 dni izolacji w hotelu objętym kwarantanną jest obowiązkowe.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział, że zmiany nastąpią w poniedziałek o 4 rano.

PoprzedniCovid: Maski mają pozostać obowiązkowe w transporcie publicznym w Londynie
NastępnyFirma autobusowa przedstawia nową aplikację, która zmieni sposób planowania podróży