Start Polecane Elektrownia Fawley zostanie wysadzona w powietrze

Elektrownia Fawley zostanie wysadzona w powietrze

1624
0

Ogromny kompleks przemysłowy może zostać wysadzony w powietrze, aby ustąpić miejsca prawie 1400 domom planowanym przez konsorcjum z Hampshire.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, była elektrownia Fawley, zajmująca 300-hektarowe miejsce przy Southampton Water, zostanie zniszczona w serii kontrolowanych wybuchów. Budynki przeznaczone do rozbiórki obejmują komin o mocy 650 stóp – jeden z największych i najbardziej znanych zabytków Hampshire.

Dwa lata temu właściciele Fawley Waterside ujawnili plany otwarcia szklanej restauracji na szczycie wieży, która góruje nad okolicą. Plany zostały jednak odrzucone przez Radę Miasta.

Elektrownia miałaby teraz zostać zrównana z ziemią w systemie trójfazowym, który ma potrwać dwa lata. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, materiały wybuchowe zostaną użyte do zniszczenia kotłowni, hali turbin i komina. Okrągły pokój kontrolny, często nazywany „Latającym talerzem”, również ma zostać rozebrany.

Elektrownia opalana olejem została zamknięta w 2013 r. Po tym, jak nie sprostała nowoczesnym standardom ochrony środowiska.

Od tego czasu budynek był używany jako miejsce do kręcenia filmów i seriali telewizyjnych, w tym Mission Impossible: Rogue Nation, Red Dwarf i najnowszy film Star Wars Solo.

PoprzedniNowa aplikacja easyjet, która umożliwia sprawdzenie bagażu
NastępnyPierwsze urodziny Nuffield Southampton Theatres