Start Polecane Huawei zakazany w Wielkiej Brytanii wcześniej niż planowano

Huawei zakazany w Wielkiej Brytanii wcześniej niż planowano

525
0

Wielka Brytania zakazuje instalacji sprzętu Huawei od września 2021 roku. Przyspieszenie wynika z obaw, że dostawcy usług telekomunikacyjnych gromadzili zapasy sprzętu, którego kupowanie będzie im zabronione.

Rząd powiedział, że brytyjscy dostawcy usług telekomunikacyjnych będą mieli zakaz instalowania sprzętu 5G produkowanego przez Huawei od przyszłego września, nawet jeśli nadal mają niewykorzystane zapasy.

Chociaż brytyjskim firmom wprowadzono już zakaz zakupu nowego sprzętu od końca tego roku, nowe przepisy będą odpowiedzią na obawy, że sprzęt radiowy był gromadzony w celu zainstalowania go w późniejszym terminie. Sekretarz ds. Cyfrowych Oliver Dowden przedstawi dziś w Dziale Gmin, w drugim czytaniu ustawy o telekomunikacji, plan działania rządu dotyczący usunięcia całego sprzętu Huawei z brytyjskich sieci 5G do 2027 r., Co spowoduje, że zakaz będzie zgodny z prawem. Zakaz dotyczący sprzętu Huawei pozostawia na rynku brytyjskim tylko dwóch dużych dostawców sprzętu Radio Access Network (RAN): Ericsson i Nokia.

Rząd ogłosił również, że przeznaczy początkowe 250 milionów funtów na dywersyfikację tego rynku, a nowa grupa zadaniowa będzie pracować nad znalezieniem dostawcy zdolnego do wypełnienia pustki pozostawionej przez zakaz w brytyjskiej infrastrukturze 5G.