Start Wiadomości „Hopper” w Londynie już od 12 września

„Hopper” w Londynie już od 12 września

880
0

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan zapowiedział, że od 12 września w Londynie będzie obowiązywał godzinny bilet autobusowy tzw. „Hopper”. Będzie kosztować 1,50 funta i umożliwi jedną przesiadkę w ciągu 60 minut.

Nowy rodzaj biletu włodarz stolicy zapowiadał jeszcze w trakcie kampanii wyborczej – obietnicy dotrzyma i to już 12 września. Finalna wersja biletu różni się od tej wcześniej zapowiadanej, która miała przewidywać nieograniczoną liczbę przesiadek.

W tym momencie system nie daje możliwości na taką formę biletu godzinnego. Zmienić się ma to od 2018 roku.

Zdaniem Khana „Hopper” ułatwi przemieszczanie się po mieście i jest idealnym rozwiązaniem dla biedniejszej części mieszkańców stolicy. Dodatkowo ma zachęcić londyńczyków do zmiany samochodu na autobus, co docelowo zmniejszy zanieczyszczenie środowiska.

– Koszt podróży po Londynie rósł od ośmiu lat z rzędu, teraz kiedy jestem burmistrzem chcę zapobiec temu, by cena biletów powstrzymywała londyńczyków przed dotarciem do pracy – cytuje Khana „Evening Standard”.

– To dopiero początek mojego planu zapewnienia, że podróże po Londynie są możliwe dla każdego. Dodatkowo planuję zamrozić opłaty TfL na cztery lata – skorzystają na tym miliony ludzi – dodaje burmistrz.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTheresa May przeciwna systemowi punktowemu dla imigrantów
NastępnyRzecznik brytyjskiego rządu potępił ataki motywowane nienawiścią