Start Polecane Home Office uruchomił specjalną stronę dla imigrantów w Wielkiej Brytanii

Home Office uruchomił specjalną stronę dla imigrantów w Wielkiej Brytanii

1272
0

Home Office przygotował specjalną stronę dla imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, na której można znaleźć ważne informacje i śledzić zmiany dotyczące swojego statusu w Wielkiej Brytanii.

Strona https://www.gov.uk/guidance/status-of-eu… przeznaczona jest dla imigrantów z krajów Unii, którzy na stałe lub tymczasowo mieszkają i pracują w UK, ale także dla tych, którzy przyjeżdżają tu tylko okazjonalnie np. w celach turystycznych lub biznesowych.

Na stronie znajdziemy ważne informacje dotyczące naszej sytuacji w Wielkiej Brytanii w związku uruchomieniem procedury wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii. Na stronie przeczytamy m.in., że: Obywatele krajów UE, którzy żyją na Wyspach ponad 5 lat, nie muszą podejmować żadnych kroków po uruchomieniu art.50. Status stałego rezydenta jest prawem, które przysługuje obywatelom Unii na bazie ustawodawstwa unijnego. Nic w tym zakresie nie zmieni się do czasu, gdy Wielka Brytania pozostanie członkiem UE.

Obywatele, którzy żyją w UK mniej niż 5 lat również na razie nie muszą podejmować żadnych dodatkowych kroków. Do czasu kiedy Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii, ich sytuacja nie zmieni się.

PoprzedniInformacja o święceniu pokarmów
NastępnyRyanair ogłosił Wielkanocną wyprzedaż biletów