Start Polecane Home Office ma nowe narzędzie do wykrywania eksternistycznych treści

Home Office ma nowe narzędzie do wykrywania eksternistycznych treści

915
0

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że ma nowe, bardzo skuteczne narzędzie do walki z treściami eksternistycznymi rozpowszechnianymi w sieci przez tzw. Państwo Islamskie. 

Nowa technologia pozwala na automatycznie wykrywanie treści, które pochodzą od tzw. Państwa Islamskiego. Jak poinformowała minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, rząd, na stworzenie narzędzia, przekazał 600 tys. funtów pochodzących z funduszy publicznych, a jego prezentacja nastąpi w Dolinie Krzemowej podczas spotkania technologicznych gigantów.

Według oficjalnych informacji, narzędzie zostało przetestowane na ponad 1000 nagraniach pochodzących od ISIS i automatyczni wykryło 94 proc. propagandowych treści z 99,99 procentowym wskaźnikiem powodzenia. Gdyby platforma miała przetwarzać milion losowo wybranych filmów, tylko 50 z nich wymagałoby dodatkowej oceny przez człowieka – twierdzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Takie firmy jak Facebook, czy Google używają własnych narzędzie, a technologia stworzona przez brytyjski rząd miałaby zostać przekazana mniejszym podmiotom, których nie stać na opracowanie własnego oprogramowania.

Jak pisze BBC, największym wyzwaniem jest przewidzenie, które części Internetu będą używane przez dżihadystów. Home Office szacuje, że od lipca do końca 2017 roku materiał ekstremistyczny pojawił się w prawie 150 serwisach internetowych, które wcześniej nie były wykorzystywane do takiej propagandy.