Start Southampton H&M planuje zamknąć 250 oddziałów

H&M planuje zamknąć 250 oddziałów

394
0

Sieć H&M poinformowała, że w przyszłym roku planuje zamknąć 250 swoich sklepów na całym świecie po pandemii, która spowodowała, że ​​więcej kupujących decyduje się na zakupy online.

Drugi co do wielkości sprzedawca odzieży na świecie ma swoje oddziały w Southampton’s Westquay Shopping Centre, Eastleigh’s Swan Shopping Centre i Whiteley Shopping Centre w Fareham.

Sieć twierdzi, że około jedna czwarta z 5000 sklepów będzie w stanie renegocjować lub wyjść z umów w przyszłym roku, co umożliwi zamknięcie niektórych sklepów. Informacja o zamknięciach pojawiła się po tym, gdy szwedzka firma poinformowała, że ​​we wrześniu po pandemii odnotowano dalszy wzrost obrotów, chociaż sprzedaż pozostała o pięć procent niższa niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Sprzedaż spadła o 16 procent do 50,8 miliarda koron szwedzkich (4,4 miliarda funtów) w kwartale poprzedzającym sierpień. Około 900 sklepów H&M było zamkniętych dla klientów na początku okresu ze względu na ograniczenia dotyczące lockdownu. Pod koniec kwartału liczba ta zmniejszyła się do około 200 sklepów.

Detalista poinformował również, że jego zyski przed opodatkowaniem spadły do ​​2,37 mld koron szwedzkich (210 mln funtów) w okresie dziewięciu miesięcy do 31 sierpnia, przewyższając oczekiwania analityków.

Firma stwierdziła, że ​​przyspiesza plany transformacji dzięki zwiększonym inwestycjom cyfrowym i zwiększonemu popytowi na jej stronach internetowych. Helena Helmersson, dyrektor naczelna H&M, powiedziała: „Chociaż wyzwania są dalekie od zakończenia, wierzymy, że najgorsze już za nami i jesteśmy dobrze przygotowani, aby wyjść z kryzysu silniejsi.”

„Oczekuje się, że w następstwie pandemii popyt na niedrogie produkty wzrośnie, a nasza oferta dla klientów jest do tego dobrze przygotowana.”