Start Polecane Historyczny zamek uznany za jedno z najbardziej zagrożonych zabytków na świecie

Historyczny zamek uznany za jedno z najbardziej zagrożonych zabytków na świecie

417
0

Fortyfikacja w Hampshire z widokiem na Solent została uznana za jedno z najbardziej zagrożonych miejsc dziedzictwa kulturowego na świecie.

Zamek Hurst, którego część zapadła się w zeszłym roku do morza po gwałtownych sztormach, pojawia się na najnowszej liście „Watch” wydanej przez World Monuments Fund (WMF).

Lista zawiera wybór budynków o znaczeniu międzynarodowym, uznanych za najbardziej zagrożone. Zamek Hurst znajduje się na końcu odosobnionej mierzei, która wystaje w Solent, narażając ją na podnoszący się poziom mórz i najgorszą zimową pogodę.

W lutym ubiegłego roku zawaliła się część zewnętrznej ściany XIX-wiecznego skrzydła wschodniego po odsłonięciu przez morze i podcięciu fundamentów.

English Heritage rozpoczęło duży projekt naprawy zniszczeń i ochrony zamku przed zmianami klimatycznymi i przyszłymi burzami.

Uruchomiona w 1996 r. i aktualizowana co dwa lata lista obserwacyjna obejmuje miejsca dziedzictwa nominowane przez osoby prywatne i organizacje społeczne na całym świecie. Zwraca ona uwagę na budynki pilnie potrzebujące ochrony, co często przynosi zwiększenie nakładów finansowych na ich konserwację.

PoprzedniSetki mieszkańców Southampton wzięło udział w marszu na znak solidarności z Ukrainą
NastępnyW ramach remontu 11-letni komisariat policji w Southampton zostanie zamknięty na rok