Start Southampton Historyczny kościół w Southampton został wystawiony na sprzedaż

Historyczny kościół w Southampton został wystawiony na sprzedaż

332
0

Kościół z widokiem na jedną z kluczowych dróg Southampton jest wystawiony na sprzedaż po tym, jak odnotowano spadek liczby wiernych.

Kościół Świętej Trójcy na Millbrook służy lokalnej społeczności od początku lat 70. XIX wieku, ale obecnie został wystawiony na sprzedaż.

Wpisany na listę zabytków kościół znajduje się obok autostrady A33 Millbrook Road West.

Członkowie Towarzystwa Historii Lokalnej Millbrook od 15 lat korzystają z sali kościelnej podczas spotkań i imprez towarzyskich.

Publikując w mediach społecznościowych, Towarzystwo powiedziało: „Kościół odprawił swoje ostatnie nabożeństwo anglikańskie w 2021 roku, ponieważ nastąpił spadek liczby wiernych.”

„Mówiono o połączeniu z kościołem Fremantle i użyciu tego samego wikariusza dla obu, ale teraz świątynia została wystawiona na sprzedaż.”

Kościół jest jedną z ostatnich zachowanych części dawnej wioski Millbrook. Słynący z 150-metrowej iglicy i atrakcyjnej Bramy Łyckiej kościół został konsekrowany 26 maja 1874 r.

Zawiera pomnik dla parafian zagubionych w katastrofie Titanica.

Kościół jest sprzedawany przez agentów nieruchomości z Southampton, Vail Williams.

Broszura informacyjna mówi, że polityka kościoła anglikańskiego uniemożliwia sprzedaż miejsc kultu każdemu, którego doktryna jest niezgodna z doktryną organizacji.

PoprzedniRuszają prace przy rozbiórce kultowego budynku wykorzystywanego przez filmowców
NastępnySouthampton- kryzys związany z kosztami utrzymania