Start Polecane Herbata w torebkach najważniejszym wynalazkiem dla Brytyjczyków?

Herbata w torebkach najważniejszym wynalazkiem dla Brytyjczyków?

638
0

Zdaniem Brytyjczyków najcenniejszymi dla ludzkości wynalazkami są Internet oraz herbata w torebkach.

English Heritage, organizacja opiekująca się zabytkami w Anglii, przeprowadziła wśród Brytyjczyków ankietę, na podstawie której stworzono listę najważniejszych wynalazków. Pomysł przeprowadzenia ankiety narodził się w związku ogólnokrajową wystawą organizowaną w Wielkiej Brytanii, na której prezentowane będą przedmioty historyczne z różnych okresów, w tym zbroja rzymska, maszyna do robienia lodów z epoki wiktoriańskiej oraz odkurzacz z lat 30. XX wieku – informuje Evening Standard.

Brytyjczycy mieli za zadanie wybrać wynalazek, który ich zdaniem jest najcenniejszy i najbardziej potrzebny ludzkości. Poza Internetem i herbatą w torebkach, najwięcej głosów oddano na penicylinę, kanalizację oraz lodówkę. Na kolejnych miejscach uplasowano koło, żarówkę, zegar, pług oraz zbroję.

Herbata w torebkach została wynaleziona przypadkowo w 1908 roku przez Thomasa Sullivana, amerykańskiego handlarza tym napojem. Mężczyzna wpadł na pomysł wysłania próbek herbaty do swoich klientów, które zapakował w jedwabne torebki. Niektórzy nabywcy uważali, że dostarczona herbata powinna być razem z torebkami zanurzona w gorącej wodzie. Początkowo herbatę pakowano w jedwabne saszetki, później zmieniono je na torebki z gazy, aż w końcu zastąpiono je papierowymi opakowaniami.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTo już dziś. Przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii
NastępnyPolicja wszczęła śledztwo po pożarze, jaki wybuchł w Sea City Museum