Start Polecane Heathrow przetestuje pasy szybkiego dostępu dla zaszczepionych

Heathrow przetestuje pasy szybkiego dostępu dla zaszczepionych

388
0

Dwie największe na świecie linie lotnicze przetestują pasy szybkiego dostępu na lotnisku Heathrow dla w pełni zaszczepionych przylotów. W ramach programu pasażerowie z niektórych krajów będą mogli przesłać swój status szczepień przed wejściem na pokład.

Jak zauważa BBC, próba przeprowadzona przez British Airways i Virgin Atlantic ma miejsce, w momencie, gdy przemysł lotniczy wzywa do ułatwienia podróżowania do krajów o niższym ryzyku. Chodzi m.in. o zlikwidowanie obowiązku kwarantanny. 

Badanie, które ma się rozpocząć w ten weekend, pozwoli pasażerom, którzy są w pełni zaszczepieni i podróżują wybranymi lotami na Heathrow z Aten, Los Angeles, Montego Bay i Nowego Jorku, na przedstawienie dowodu ich statusu szczepienia. Osoby biorące udział będą mogły skorzystać z dedykowanego pasa dla przylotów na granicy z Wielką Brytanią.

Badanie będzie akceptować międzynarodowo uznane dane uwierzytelniające szczepienia, w tym aplikację NHS, kartę CDC, certyfikat cyfrowy na poziomie stanowym USA i cyfrowy certyfikat Covid UE. John Holland-Kaye, dyrektor naczelny lotniska Heathrow, powiedział programowi BBC Today: „W tej chwili główną przeszkodą dla osób, które zostały podwójnie zaszczepione, aby móc to zrobić, jest możliwość zademonstrowania rządowi, że możemy sprawdzić, że mają już szczepienie. Badania, które rozpoczynamy jeszcze w tym tygodniu, pozwolą nam wykazać, że możemy to zrobić bezpiecznie dzięki 100% kontrolom podwójnego szczepienia, zanim ludzie wejdą do samolotu”.

Sean Doyle, dyrektor generalny i prezes British Airways, dodał, że jest „pewny”, że proces zakończy się sukcesem. „Z niecierpliwością czekamy na dostarczenie danych, które dowodzą, że łatwo jest zweryfikować status w pełni zaszczepionego, a rząd spełni swoje zobowiązanie do ponownego uruchomienia kraju” – powiedział.

Shai Weiss, dyrektor generalny Virgin Atlantic, powiedział, że proces wykaże gotowość branży do „szybkiej operacjonalizacji nowej polityki oraz współpracy z rządem i władzami w celu zapewnienia jej płynnego wdrożenia w szybkim tempie, wspierając ponowne otwarcie korytarza transatlantyckiego, bez którego 23 miliony funtów giną każdego dnia z gospodarki Wielkiej Brytanii”.

We wspólnym oświadczeniu firmy stwierdziły, że Wielka Brytania „wiodła na świecie dzięki udanemu programowi szczepień”, ale dodała, że ​​„nie zbiera korzyści ekonomicznych i społecznych” innych krajów, które akceptują w pełni zaszczepione osoby bez potrzeby kwarantanna. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCovid: zniesienie samoizolacji dla osób podwójnie zaszczepionych
NastępnyWkrótce zniknie dodatek do kredytu uniwersalnego